Listopad 2012

Shaman King / Král šamanů

27. listopadu 2012 v 21:59 | Aduš Nováková |  Anime


Shaman King / Král šamanů

-je to japonská manga, která vycházela od roku 1998-2004
-v provedení anime se na svět dostala v roce 2001

-autorem: Hirojuki Takei
-děj se odehrává:Japonsko, Tokio
-má 64 dílů

-postavy: Tao Len, Morty, Yoha, Anna (snoubenka Yohy), Zeke, Amidamaru, Trey (Horohoro), Bason (duch válečníka), Ryunosuke, Faust VIII., Alice (zesnulá přítelkyně Fausta), Lyserg, Joco

* obsah: Student zdejší střední školy, se jednou pozdě večer rozhodne jít domů zkratkou přes hřbitov. Morty slyší zvuky přícházející směrem od hřbitova, rozhodl se, že se tam půjde podívat. I vydal se tam a narazí na Yohu a jeho "společníky" - duchy ze hřbitova. Podivný kluk, který přesto, že je obklopen duchy, vypadá šťastně.
Když řekne tento zážitek druhý den ve škole, nikdo mu nevěří, Morty nevěří vlastním očím, když mu představí nového žáka ve třídě, Yoha, kterým je právě chlapec ze hřbitova. Morty časem zjišťuje, že Yoh je šaman, médium mezi světem živých a mrtvých, a stanou se nejlepšími přáteli. Yoh řekne Mortymu, že přišel do Tokya, aby se spojil s mocnými duchy.Každých 500 let se koná turnaj mezi šamany, aby byl nakonec vybrán jeden, který se stane králem šamanů. Ten má pak moc svět zničit nebo ho naopak udělat lepším. Aby vyhrál, začne ho trénovat jeho snoubenka Anna. Později narazí na ostatní šamany, kteří se s ním skamarádí, např. Lyserg, Horohoro, Tao Ren, Faust, Rio, Joco, aj.
Morty zavede Yoha do muzea, kde je vystaven slavný meč, který v minulosti používal Amidamaru. Říká se, že z něj v noci padají slzy. Setkají se s Mosukem, duchem kováře, který jej ukoval pro svého dávného přítele. Morty se setká s Tao Len, zdá se být nebezpečným. Tao Len roztrhne vedví vůz a prohlásí, že svět nepotřebuje jiného šamana, než jeho. Tao Len pronese, že on bude králem šamanů.
Během turnaje se Yoh střetne s Zeke. Zeke byl kdysi poražen a nestal se králem šamanů, byl však schopný se znovu reinkarnovat a narodil se jako Yohovo dvojče. Krátce po svém narození ho chtěli rodiče zabít, což se jim nepovedlo. Zeke chce výmitit z planety lidi a stvořit tak svět jen pro šamany. Úkolem Yohy je ho porazit.
A právě tady začíná cesta plná dobrodružství a tajemství.

Opening-španělsky

Naruto a Naruto Shippuuden

27. listopadu 2012 v 16:46 | Aduš Nováková |  Anime

Naruto

-japonský anime seriál a manga (ale i přísada v jídlle-ramen :D )
-autor: Masaši Kišimoto
-manga poprvé vyšla v roce 1999 a vychází dodnes
-od roku 2002 se prosadila forma anime
-má cca 220 dílů

-hlavní postavya často se objevující se postavy: Naruto, Sasuke, Sakura, Kakashi, Hinata, Kiba, Shino, Shikamaru, Choji, Ino, Anko, Orochimaru, Kabuto, Třetí Hokage, Tsunade, Jirayia, Neji, Ten Ten, Rock Lee, Gai sensei, Kurenai, Asumo, Konohamaru, Ebisu, Gaara (+), Temari (+), Kankuro (+ ->písečná vesnice), Madara
-Akatsuki: Orochimaru (bývalí), Itachi, Kisame, Pain, Konan, Sasori, Tobi, Deidara, Hidan, Kakuzu, Zetsu

-obsah: Příběh sleduje chlapce Naruta Uzumaki, (který je hlavní postavou seriálu) který studuje na akademii pro ninja bojovníky. Naruto je poněkud živější povahy, energický a cílevědomý. Jeho snem je stát se Hokagem,to jest nejmocnější a nejlepší ninja ve vesnici (něco jako prezident) Naruto se na sebe snaží upoutávat pozornost, jelikož k němu ostatní chovají odpor, protože má v sobě Naruto zapečetěného Kyuubi (to jest ocasatý démon-9 ocasů), který se snažil vesnici zničit, jenže svým způsobem nechápou, že kdyby do něho nebyl zapečetěn, byla by vesnice zničema a tím je Naruto i hrdinou. Po čase se Naruto dozvídá, že je Jinchuuriki (schránka pro démona) a stává se členem trojčlenného týmu společně se Sakurou, Sasukem a senseiem Kakashim. Společně spolu plní úkoly a snaží se dostat na co nejvyšší úroveň. Naruto a Sasuke se stávají rivali a jeden se snaží předčít toho druhého. Vše ale pokračuje, prožívají různá dobrodružství a potkávají nové lidi a seznamují se s jejich příběhy. Ale je i mnoho zápletek, hádek a různých ne moc kladných událostí (př. smrt Hokage)

Filmy Naruto:
* Naruto the movie: Ninja class in the Land of Snow
* Naruto the movie: Legend of the Stone od Gelel
* Naruto the movie: Guardians of the Crescent moon Kingdom

Naruto Shippuuden

-je to pokračování Naruta, je to o tři roky později, co Naruto se vrátí zpět do vesnice z výcviku od sennina Jirayii (ero sennin), ale na rozdíl od jeho přátel má stále ještě hodnost genin. Do popředí příběhu se dostává organizace Akatsuki, jež se snaží získat všechny ocasé démony pro své účely - a právě Narutův bývalý nepřítel Gaara, jenž má v sobě zapečetěného jednoocasatého démona, se stane jejich obětí. Naruto a Sakura získávají také krátce po odchodu Sasukeho z Listové vesnice nového týmového kolegu, tajemného mladého nindžu se jménem Sai, a během krátkého pobytu jejich velitele Kakashiho v nemocnici i nového kapitána, Yamata. Po zjištění, že Narutova přírodní čakra je větrného typu, se snaží Naruto zaměřit se na zdokonalení a vylepšení svých větrných technik, přesněji se pokouší o zdokonalení svého rasenganu, s čímž mu pomáhají Kakashi a Yamato. Sasuke bratra nakonec skutečně porazí, ale od vůdce Akatsuki, do níž mimo jiné Itachi patřil, se dozvídá, že Itachi svůj klan vyvraždil pouze na příkaz vedení Listové vesnice, ale Sasukeho ušetřil proto, že jej zkrátka sám zabít nedokázal. Od té doby se Sasuke rozhodne pomstít Listové vesnici a vyhladit ji, což Naruto zatím netuší.Válka začíná. Všech pět velkých národů spojilo své síly proti Akatsuki a vznikla světově první Aliance pěti vesnic. Naruto ale o válce neví, protože válka slouží hlavně na jeho ochranu.

Filmy Naruto Shippuuden:
* Naruto Shippuuden: The Movie
* Naruto Shippuuden 2: Bonds
* Naruto Shippuuden 3: Inheritors of the Will of Fire
* Naruto Shippuuden 4: The lost tower
* Naruto the movie: Blood Prison
* Road to ninja: Naruto the movie

Ukázka z Naruta (Hudba není z Naruta :D)
boj Orochimara vs. Naruto
SHIPPUUDEN !!

Bokusatso Tenshi Dokuro-chan

27. listopadu 2012 v 14:40 | Aduš Nováková |  Anime

Bokusatso Tenshi Dokuro-chan (Vraždící andílek)

-anime má 4 díly (jeden díl se ale skládá ze dvou jakoby poddílů)

*hlavní postavy: Dokuro, Sabato, Sakura (-kun)

*obsah: Anime vypráví o dívce, spíše o anděli Dokuro, kterou poslal Bůh na zem, aby zneškodnila Sakuru-kun dříve, než stihne sestrojit takový přístroj, aby dívky zůstaly neustále v pubertě (13 let). Sakura-kun je totiž takový menší perverzák a v budoucnu chtěl sestrojit tento přístroj. Dokuro teoreticky žije se Sakurou, a dohlíží na něho, Vždy. když Dokuro viděla, nebo se od někoho dozvěděla, že měl Sakura perverzní řeči nebo jiné připomínky, šla k němu a bez oznámení a s radostí ho "zabila" svým kyjem, ale stejně to vše nakonec odvolala. Neustále ho mlátila a zase zpět oživovala. Snažila se tím jakoby dávat lekce (poučovala ho).
I když tam je "vražda" a krev, vše je pojato komicky a nepřipadá Vám to tak hrozné.

-Můj názor: Je to sice krátké anime, ale líbilo se mi, je takové jiné. Nejvíc mě stejně asi pobavilo to, jak Dokuro zabíjela Sakuru pomocí svého kyje, ale nakonec to stejně znovu odvolala. Každopádně mě se anime líbilo, jelikož bylo takové prdlé, zvrhlé a celkově i zajímavé.

Opening :)

Elfen Lied

26. listopadu 2012 v 21:17 | Aduš Nováková |  Anime

Elfen Lied
-manga, ale i anime psaná a kreslená Lynn Okamoto
-má pouze 13 dílů

*hlavní 3 postavy: Lucy (Nyu), Kohta, Yuka

-Upozornění: Jelikož je to vše zoracováváno jako hororové anime, jsou tam samozřejmě vraždy-trhání rukou, hlav,..jiné grafické násilí nebo zneužívání a také vulgarismi.

-Elfen Lied se točí hlavně kolem emocí, pohledů, interakcí a rozdílů mezi lidmi a Diclonii (př. Lucy-několik zmutovaných druhů podobných lidem, ale lišící se výsrůstky na hlavě-rohy a neviditelnými pažemi-"vektory", které používají jako zbraň a zároveň i svou obranu)
Série je zaměřena právě na Lucy, která byla neustále odmítána lidmi a snaží se jim pomstít.
Elfen Lied zahrnuje také témata žárlivosti, lítosti, pomstě, předsudků, společenského odcizení, ale nejvíce asi hodnotu lidstva.
Už při prvních příznacích "nemoci", jak to ostatní nazývali, bez milosti likvidovali domnělé Dicloniuse.

*obsah: Vše začíná tím, že Lucy uprchne ze zařízení, ve kterém byly straňováni veškeří Diclonii a byly také podrobováni různým experimentům. Zařízení se nachází u pobřeží Kamakura v Japonsku. Lucy se podaří uniknout a mezitím pozabíjet hromady lidí. Lucy tím, že utekla působí ohromný zmatek a zaměstanci se ji snaží zastavit, snaží se na ni i střílet, ale pouze jediná střela ji zranila, ale Lucy se i tak dostává pryč tím, že padá z útesu do vody, (Lucy má rozdvojenou osobnost- 1) Lucy- dospívající a vraždící, nenávidějící lidstvo...2) Nyu- dětinská osobnost..) Uprchlá Diclonius-Lucy se totiž najednou mění v naivní stvoření bez schopnosti komukoliv co vysvětlovat, a když už jste se ji nelíbili bezmilostrdně vás zabila. Lucy nachází u pobřeží, kde ji nachází Kohta, který studuje na univerzitě a jeho sestřenice Yuka, kteří vůbec neměli tušení v tom, co se děje a jak se jim zkomplikuje život tím, že ji poskytnou pomoc. Postupně se dozvídají, že díky Lucy se jim život kdysi tak strašně zkomplikoval, ale tím příběh zdaleka nekončí, aby toho nebylo málo, na Lucy jsou přivolány speciální jednotky Diclonius, které se snaží o to, dostat ji zpět do zařízení. Strhává se tak boj mezi dvěma poměrně dosti silnými Diclonii, ale kdo ví jak to nakonec vše dopadne..

-Můj názor je poněkud smíšený, celkově se mi to líbilo, zaujalo mě to a i překvapilo oproti tomu, jak byla zpracována manga. Myslím, že to mohu doporučit, je v tom teorieticky osaženo i to, co se děje i v normálním životě (př. zněžívání dětí,..) V každém díle se setkáte s mnoha pocity a náladami a společně s myslím, že je budete prožívat společně s postavami.


Co se mi dnes honí hlavou?..

19. listopadu 2012 v 17:36 | Aduš Nováková
Ačkoli to bude vypadat, že můj článek bude nějak souviset s tématem týdne "To co potřebuji..", tak je to pouze téma, na kterém jsem položila základní kámen článku a dále si odvíjím zbytek.

Aniž bych se nějak hodně musela zamyslet, dokážu si doplnit začínající větu: "To co potřebuji.."
To co potřebuji je pro mě především rodina, která mi vždy stojí oporou, neustále jsou při mě, ať už ve špatném či v tom dobrém. Rodina je pro mě nejspíš to nejdůležitější a nedokážu si zatím představit život bez toho, aby jsme neměli vlastní rodinu, celkově to, že někam patříte, že máte přátele už je pro Vás také nějaká potřeba.
S přáteli se chodíte odreagovávat, jelikož jsou většinou ve stejné věkové kategorii a s rodiči se kolikrát nepobavíte tolik jako s přáteli. S přáteli si přeci jen chodíte zapařit na zábavu, pokecat a popíjet do hospody a zažíváte různé trapásky, kterým časem zasmějete. Neříkám, že s rodiči není zábava, to nevyvracím nikomu, já osobně mám s rodiči mnoha vzpomínek a trapasů, na které vzpomínáme s úsměvem, ale jsou i chvíle, na které si vzpomeneme neradi, ale přec si na ně vzpomene-př. Vidět umírat člověka přímo před Vámi.
Když to shrnu.."To co potřebuji.."-potřebuji kolem sebe vždy někoho mít, protože žít sama, uzavřena sama do sebe, s nikým a o ničem se pořádně nebavit je prostě úkona, ke které se vždy můžete snížit, ale správně se začlenit do společnosti dá trochu zabrat, jelikož v dnešní společnosti se byť jenom nepatrně slabší jedinec je jedno v čem, nebo naopak až moc silný jedinec se kolikrát moc neuplatňují, jelikož je společnost mezi sebou nechce.
Když poslouchám to co mi vypráví byť moje babička nebo jiní příslušníci již postaršího věku, co už mají lecos za sebou v porovnání s dnešní dobou jsme poměrně dosti ochuzeni. Děti, kterým je dnes př. 10 let, tak už mají dotykové mobili, notebooku, vlastní televizi a další věci a stejně jim to je málo, někteří sice poznají co je to zábava, mají třeba i své vlastní koníčky jako je třeba fotbal, ale už asi nepoznají jaké to je žít bez nepotřebné elektroniky a stejně vědět, kde se s přáteli sejít, aby jste si hned jakmile přijdete ze školy, hodily tašku do kouta, popadli míč a šli za přáteli na Vaše oblíbené místo. Dnešní děti mi připadá, že hned potom co příjdou ze školy, mrsknou sice tašku do kouta, ale hned zapínají počítač a jedou si "fejsbůček". Nevyvracím ani to, že já tohle nedělám, jenom mě mrzí to, že hra už nebude asi nikdy taková jakou jsme ji znali kdysi, vystačili jsme si s malým množstvím a nemusela to být hned kvalita, hlavně že jsme si měli s čím hrát, ale dnes je to pravý opak. Vláda a ostatní jde taky do křoví..
Traduje se, že v dohledné době bude konec světa, ano konec světa byl vyhlášen již několikrát, ale myslím si, že jednou k tomu opravdu dospěje, jelikož se svět neustále mění, časy, politika a vše se prakticky zhoršuje a konci světa napomáháme mi sami...Myslím, že pokud se nic nezmění v dohledné době můžeme očekávat "konec světa"...
Jasně je mi jasné, že jsou tohle všechno záporné věci, ale co by jste chtěli od Pesimisty :D

Život je krátkej, a proto je třeba si ho co nejvíce užívat, dokud jsme ještě mladí! :) pak už by to nemuselo jít tak lehce :)

Náhoda je blbec

6. listopadu 2012 v 9:39 | Aduš Nováková
Náhoda je blbec

Snad každému se již něco přihodilo a poté si řekl: "Náhoda je blbec.."
Mě osobně se to stalo již několikrát.
Náhoda může být, kdy jdete po městě a na zemi vidíte 500,- --> Je to náhoda nebo ne? Kdo ví..takovýchto nástrah může být plno, ale stejně nevíme jestli to jsou náhody. Nebo když se střetnete někde na chodbě s vaším známím, kterého jste už dlouho neviděli a v tu chvíli si řeknete, že náhoda je blbec.

Co je vlastně náhoda? Říká se, že náhoda neexistuje, že je vše osud, ale co když opravdu existuje?..

zrada :D

2. listopadu 2012 v 9:51 | Aduš Nováková |  Funny Naruto

Když už byl ten Halloween

2. listopadu 2012 v 9:50 | Aduš Nováková |  Funny Naruto

Dortové překvapení!

2. listopadu 2012 v 9:49 | Aduš Nováková |  Funny Naruto

čtvrtý hokage je chloubou Konohy!

2. listopadu 2012 v 9:42 | Aduš Nováková |  Funny Naruto