Elfen Lied

26. listopadu 2012 v 21:17 | Aduš Nováková |  Anime

Elfen Lied
-manga, ale i anime psaná a kreslená Lynn Okamoto
-má pouze 13 dílů

*hlavní 3 postavy: Lucy (Nyu), Kohta, Yuka

-Upozornění: Jelikož je to vše zoracováváno jako hororové anime, jsou tam samozřejmě vraždy-trhání rukou, hlav,..jiné grafické násilí nebo zneužívání a také vulgarismi.

-Elfen Lied se točí hlavně kolem emocí, pohledů, interakcí a rozdílů mezi lidmi a Diclonii (př. Lucy-několik zmutovaných druhů podobných lidem, ale lišící se výsrůstky na hlavě-rohy a neviditelnými pažemi-"vektory", které používají jako zbraň a zároveň i svou obranu)
Série je zaměřena právě na Lucy, která byla neustále odmítána lidmi a snaží se jim pomstít.
Elfen Lied zahrnuje také témata žárlivosti, lítosti, pomstě, předsudků, společenského odcizení, ale nejvíce asi hodnotu lidstva.
Už při prvních příznacích "nemoci", jak to ostatní nazývali, bez milosti likvidovali domnělé Dicloniuse.

*obsah: Vše začíná tím, že Lucy uprchne ze zařízení, ve kterém byly straňováni veškeří Diclonii a byly také podrobováni různým experimentům. Zařízení se nachází u pobřeží Kamakura v Japonsku. Lucy se podaří uniknout a mezitím pozabíjet hromady lidí. Lucy tím, že utekla působí ohromný zmatek a zaměstanci se ji snaží zastavit, snaží se na ni i střílet, ale pouze jediná střela ji zranila, ale Lucy se i tak dostává pryč tím, že padá z útesu do vody, (Lucy má rozdvojenou osobnost- 1) Lucy- dospívající a vraždící, nenávidějící lidstvo...2) Nyu- dětinská osobnost..) Uprchlá Diclonius-Lucy se totiž najednou mění v naivní stvoření bez schopnosti komukoliv co vysvětlovat, a když už jste se ji nelíbili bezmilostrdně vás zabila. Lucy nachází u pobřeží, kde ji nachází Kohta, který studuje na univerzitě a jeho sestřenice Yuka, kteří vůbec neměli tušení v tom, co se děje a jak se jim zkomplikuje život tím, že ji poskytnou pomoc. Postupně se dozvídají, že díky Lucy se jim život kdysi tak strašně zkomplikoval, ale tím příběh zdaleka nekončí, aby toho nebylo málo, na Lucy jsou přivolány speciální jednotky Diclonius, které se snaží o to, dostat ji zpět do zařízení. Strhává se tak boj mezi dvěma poměrně dosti silnými Diclonii, ale kdo ví jak to nakonec vše dopadne..

-Můj názor je poněkud smíšený, celkově se mi to líbilo, zaujalo mě to a i překvapilo oproti tomu, jak byla zpracována manga. Myslím, že to mohu doporučit, je v tom teorieticky osaženo i to, co se děje i v normálním životě (př. zněžívání dětí,..) V každém díle se setkáte s mnoha pocity a náladami a společně s myslím, že je budete prožívat společně s postavami.


Pár obrázků, ale ne vyloženě z anime..:)

rozdíl mezi Lucy a Nyu

Ukázka mangy (poměrně jiná kvalita než v anime)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Akiko Akiko | 18. března 2013 v 21:43 | Reagovat

Krásně jsi to tady zachytila Aduš xD :D moc tě chválím xD a je velká pravda že mezi mangou a filmem je rozdíl xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama