Shaman King / Král šamanů

27. listopadu 2012 v 21:59 | Aduš Nováková |  Anime


Shaman King / Král šamanů

-je to japonská manga, která vycházela od roku 1998-2004
-v provedení anime se na svět dostala v roce 2001

-autorem: Hirojuki Takei
-děj se odehrává:Japonsko, Tokio
-má 64 dílů

-postavy: Tao Len, Morty, Yoha, Anna (snoubenka Yohy), Zeke, Amidamaru, Trey (Horohoro), Bason (duch válečníka), Ryunosuke, Faust VIII., Alice (zesnulá přítelkyně Fausta), Lyserg, Joco

* obsah: Student zdejší střední školy, se jednou pozdě večer rozhodne jít domů zkratkou přes hřbitov. Morty slyší zvuky přícházející směrem od hřbitova, rozhodl se, že se tam půjde podívat. I vydal se tam a narazí na Yohu a jeho "společníky" - duchy ze hřbitova. Podivný kluk, který přesto, že je obklopen duchy, vypadá šťastně.
Když řekne tento zážitek druhý den ve škole, nikdo mu nevěří, Morty nevěří vlastním očím, když mu představí nového žáka ve třídě, Yoha, kterým je právě chlapec ze hřbitova. Morty časem zjišťuje, že Yoh je šaman, médium mezi světem živých a mrtvých, a stanou se nejlepšími přáteli. Yoh řekne Mortymu, že přišel do Tokya, aby se spojil s mocnými duchy.Každých 500 let se koná turnaj mezi šamany, aby byl nakonec vybrán jeden, který se stane králem šamanů. Ten má pak moc svět zničit nebo ho naopak udělat lepším. Aby vyhrál, začne ho trénovat jeho snoubenka Anna. Později narazí na ostatní šamany, kteří se s ním skamarádí, např. Lyserg, Horohoro, Tao Ren, Faust, Rio, Joco, aj.
Morty zavede Yoha do muzea, kde je vystaven slavný meč, který v minulosti používal Amidamaru. Říká se, že z něj v noci padají slzy. Setkají se s Mosukem, duchem kováře, který jej ukoval pro svého dávného přítele. Morty se setká s Tao Len, zdá se být nebezpečným. Tao Len roztrhne vedví vůz a prohlásí, že svět nepotřebuje jiného šamana, než jeho. Tao Len pronese, že on bude králem šamanů.
Během turnaje se Yoh střetne s Zeke. Zeke byl kdysi poražen a nestal se králem šamanů, byl však schopný se znovu reinkarnovat a narodil se jako Yohovo dvojče. Krátce po svém narození ho chtěli rodiče zabít, což se jim nepovedlo. Zeke chce výmitit z planety lidi a stvořit tak svět jen pro šamany. Úkolem Yohy je ho porazit.
A právě tady začíná cesta plná dobrodružství a tajemství.

Opening-španělsky

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama