Prosinec 2012

Noční směna...:( (28.-29.12)

29. prosince 2012 v 20:19 | Aduš Nováková
Z pátka na sobotu jsem byla v práci, měla jsem noční směnu po nějaké té době. Nemám to práci sice jako vyloženě nastálo, spíše jako brigádu. Když jsem přišla, všechno bylo v pohodě, všechny jsme se normálně bavili, míchalo se nám těsto a nebylo nic moc na práci. Zanedlouho nastal čas na to ukončit hovor a pustit se už do práce, ale nějak se nám nedařilo, nešla nám spustit zase pec, která je relativně nová, ale neustále zlobí, aby toho nebylo málo taky se něco stalo se strojem, který se staral o hmotnost a rozdělování těsta, asi tak půl hodiny nemělo těsto tu správnou váhu. Když už se nám to konečně povedlo relativně spravit, pustili jsme se do práce. Dělali jsme rohlíky, housky a prakticky všechno jako obvykle. Akorát jsme nedělali žádné sladké pečivo, za což jsme byli rádi. Mysleli jsme si, že půjdeme dřív domů, když není to sladké, ale když jsme dělali bulky na hamburgery, tak se jich několik nepovedlo a tím pádem jsme museli na konci dodělávat další hamburgery z těsta co zbylo. 'Zbytek večera byl relativně už normální, až na některé výkyvy nálady jedné z nás. Na konci směny jsme si všechny zapsali hodiny, uklidili po sobě nepořádek a museli vyčistit plechy, což já nesnášim...:D..
No podle mě to byl takovej ten den blbec no..:D

Ježíšek vs. Santa Claus

21. prosince 2012 v 9:28 | Aduš Nováková
Ježíšek vs. Santa Claus

Na sloh nejsem nijak extra talentovaná, takže přijímám kritiku, abyc věděla, co mám změnit..(Měla to být Úvaha) :D

-otázky: Jsou vánoce svátky klidu a pokoje, nebo spíše slavnost konzumu, nakupování a peněz?
: Jsou stále křesťanské? Nebo se o nich ke slovu hlásí již nějaké nové "křesťanství"
Zaměřila jsem se na téma Santa Claus vs. Ježíšek, protože mi připadá, že poslední dobou se v Čechách Ježíšek dostává do pozadí a je utlačován Santa Clausem, který je známý hlavně z Coca Coly. On není naší českou tradicí, tak proč všude musí být jeho obrázky, samolepky a figurky toho baculatého chlapíka v červeném, který si jezdí na saních a nechá se táhnout soby. Kde je konec našeho Ježíška.

Jen tak mezi námi, mám na Santu vlastní názor, neříkám, že ho nemám ráda, v podstatě mi nijak nevadí, ale tradice má být tradice. Když se koukáme s rodiči o Vánocích koukáme na nějaký film, většinou bývá na téma Vánoce a Vánoční svátky. A jelikož je většina filmů amerických vyskytne se tam Santa Claus. Všichni vidí Santu tak, že v tu onu noc přináší dárky tak, že si přiletí na saních, do domu se Vám dostane skrz komín a děti se ráno vylétnou z postelí s tím, že mají pod stromečkem dárečky.

Ježíšek je českou tradicí, ale je postupně čím dál více posílána do pozadí. Dnešní děti si pod pojmem "Ježíšek" představí Santu Clause, protože jim je i možná příjemnější představit si Veselého červeného chlapíka, než malé Jezulátko uložené ve slámě. Na Ježíška již nevěřím, ale je základní věcí našich tradic.

Čím dál více lidí si pokládá otázku: "Jsou Vánoce svátky klidu a pokoje, nebo spíše slavnost konzumu, nakupování a peněz?"
Dle mého názoru takové ty typické klidné vánoce plné pohody stále existují, ale už nejsou takové, jaké bývaly. Dnes se všichni zajímají o to, předčít se v cennosti dárku, který dáváte druhé osobě. Snažíte se o to, aby jste dal o něco dražší dárek než co by Vám mohl dát on. Tudíž je to vlastně honička za co nejkvalitnějšími dárky. Už to není takové, že dárky stačili jenom nějaké drobnosti, které člověka potešili, protože byly dané z přátelství a lásky k dané osobě. Teď se hraje hodně na množství a kvalitu a modernost dárků. Poslední dobou se Vánoce stali i spíše slavností konzumu, všichni se přejídají a radši vše kupují, než aby si něco udělali sami.

Lidé si ale také kladou otázku: "Jsou Vánoce stále křesťanské? Nebo se o nich ke slovu hlásí již nějaké nové "křesťanství" Vánoce mi připadají stále křesťanské, i když místy jsou vidět vlivy Ameriky. Připomínáme si narození Krista, toho malého Jezulátka uložené ve slámě, prostě a přitom vznešené. Neustále kolem sebe o vánocích vidíme andělíčky, Betlémek, pastýře a tři krále. Myslím, že ta křesťanská podoba tady ještě nějakou tu dobu bude. Jen někteří si ji nechali snadno zakrýt rozverností fousatého chlapíka v červeném a jeho voláním: "Ho ho ho…"

Můj názor tedy ukončím tím, že u mě nás stále žije duch Vánoc zvaný Ježíšek. Zvyků sice už moc nemáme, ale stále na Vánoce rozkrajujeme jablko, jíme kapra s tradičním bramborovým salátem a někdy pouštíme i lodičky, vyrobené ze svíčky a skořápek od vlašských oříšků. Každý máme svého ducha Vánoc a je jen na nás, koho si vybereme.

Na sloh nejsem nijak extra talentovaná, takže přijímám kritiku, abyc věděla, co mám změnit..(Měla to být Úvaha) :D

Pokemon

2. prosince 2012 v 20:56 | Aduš Nováková |  Anime

Pokemon

-japonský seriál, který vznikl na základě her a videoher
-pokemoni mají i mangu (tzv. komix)
-seriál má 13 sezón
-autor: Satoshi Tajiri
-14 filmů
-moho videoher, karet a knih

-hlavní postavy: Ash, Brock, Misty, Pikatchu (Ashův pokemon) Rakeťáci (James, Jessie)
-další postavy: Cassidy, Daisy, Drake, Flint, Forrest, Hun, Judy, Ritchie, Samuel Oak, Zero, policistka Jenny, a spousta dalších postav
-pár pokémonů: Pikatchu, Diglett, Sudowoodo, Pichu, Charmander, Eevee, MewTwo, Snorlax, Meowth, Lucario, Lopunny, Bulbasaur, Luxray, Croagunk, Sunflora, Magneton, Pachirisu, Rapidash, Shinx, Wobbuffet, Zubat, Bonsly, Arcanine, Flareon, Glameow,...

-Hlavní postavou je mladý trenér Ash. Seriál se celý odehrává v jednom světě rozděleném na regiony (zatím Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh, Pomerančové ostrovy a Unova), ve kterém žijí společně lidé a pokémoni již od prehistorie. Pokémoni slouží jako domácí mazlíčci, ale i užitková zvířata (např. Miltank dává mléko, Mareep vlnu…) Přes destruktivní sílu pokémonních útoků se lidé i pokémoni jen zřídka vážněji zraní a střelné zbraně jsou považovány za nebezpečné.Pokémoni jsou ve hře zcela nesmrtelní - po porážce upadnou do bezvědomí a mohou být vyléčeni v Pokémonním středisku, specializovaném lékařském zařízení.