Duben 2013

TT- "Proč zrovna já?"

23. dubna 2013 v 13:03 | Aduš Nováková
"Proč zrovna já?"

Myslím, že tohle je taková ta určitá fríze, kterou si někteří z nás pokládají docela často..
Ale k čemu tato otázka slouží, mohlo by se to rozebrat z hlediska filozofického jakožto podstata našeho života, ale nejsem filozof, ale bereme pouze její základy ve škole..:D

Já osobně si tuto dejme tomu otázku pokládám docela často a třeba ve chvílích, kdy se mi něco nedaří, nemyslím tím jedna věc, ale když se mi ten den celkově nic nedaří.

Mám mladšího sourozence, bratra, který je momentálně v pubertě a docela to s ním mrská, když se doma něco stane a zaviní to někdy i on (neříkám, že za to vždy může on, ale ve většině případů ano), tak je vina stejně nakonec hozena na mne a to asi jen z toho důvodu, že jsem starší a že bych měla být více zodpovědnější.
Myslím, že v takovéto situaci jsem se neocitla jen já a že je nás určitě víc.
V tu chvíli si řeknu; "Proč zrovna já?..Proč zrovna já musím být starší?.." nebo jiné otázky..ale u mě jsou tyto otázky pokládány docela často.

Někdy tato otázka by neměla vyznít pesimisticky jako třeba s těmi problémy, nebo zkoušením, nebo čímkoliv jiným, ale myslím, že si ji můžeme položit i z druhé stránky a to té optimmistické, vtipné..:D Ale je to asi hlavně na pohledu dané osoby..

P.S. jestli momentálně čtete tento článek, nejsem žádný spisovat či tak něco..nemám na to ani žádné vlohy, ale píšu si to jen tak pro radost a co si o tom myslím jáá...Jiní "pisatelé" na to mají jiný a mnohdy několiksetkrát lepší pohled než já..;)